Hřebčín Dolní Jelení

Hřebčín mezi lesy Dolní Jelení

Dolní Jelení 26, 534 01

+420 777 581 545

Leona MÁLKOVÁ

+420 704 223 973

Josef HRADEC

Přihlášky na léto 2024 otevřeny!

Letní tábory u koní a jezdecké pobyty pro začátečníky i pokročilé

Play Video

Prázdniny u koní 2024

1. turnus: 14.7.-21.7. 2024 (plně obsazeno)

2. turnus: 28.7. - 4.8. 2024 (plně obsazeno)

3. turnus: 11.8. - 18.8. 2024 (plně obsazeno)

Letní příměstský tábor 25.8. - 30.8. 2024 (zbývá 12 míst)

S pořádáním táborů máme mnohaleté zkušenosti a snažíme se je dělat tak, aby na něj děti nikdy nezapomněli. Jsou určeny pro děti ve věku od 6 do 18 let. Celý program je navržen tak aby byl přístupný pro každého s ohledem na jeho věk, fyzickou kondici, duševní vyspělost a jezdeckou zdatnost. Hřebčín disponuje výběrem spolehlivých koní od pony až po urostlé chladnokrevníky. Táborníci jsou ubytování v podkroví farmy a mají k dispozici kompletní sociální zařízení. Strava je zajištěna 5x denně od táborové kuchařky Lenky, díky čemuž máme nejen domácí stravu, ale můžeme přihlédnout i k přání strávníků. Děti tráví maximální možný čas u koní.

Zájemcům o tato ušlechtila zvířata prohlubujeme nejen teoretické, ale hlavně praktické zkušenosti, aby koním porozuměli a čas s nimi strávený si bezpečně užívali. Nabývají dovedností v práci a ošetřování koní, sedlání, uždění, práci ze země i ze sedla. Výcvik je individuálně přizpůsoben a probíhá každý den v ohraničené jízdárně či v terénu. Program zahrnuje široké spektrum aktivit jako jsou hry, soutěže, výlety, táborák, koupání, diskotéka, noční hra či kreativní tvoření. Mezi nejoblíbenější však patří plavení koní, focení s koňmi v krásných šatech, soutěž jízdy zručnosti či working equitation, hobby horsing a jiné. V případě nepřízně počasí máme k dispozici i projektor k promítání.

Jednotná cena za turnus: 6.900,-CZK 

Jezdecké soustředění

30.6.-7.7.2024 Příprava na ZZVJ

Zbývají 2 místa

Ideální příležitost pro pokročilé jezdce kteří se chtějí intenzivně věnovat přípravě na složení ZZVJ (Základních zkoušek výcviku jezdce) s vlastním, nebo námi zapůjčeným koněm. 
Soustředění probíhá pod vedením certifikovaného instruktora ČJF a zahrnuje praktické i teoretické vzdělání jezdců za účelem složení, jezdecké licence ČJF.
Každý z účastníků má po dobu soustředění přiděleného koně, případně si koně doveze vlastního (ustájení v místě soustředění je možné zajistit). 

– Minimálné věk jezdce: 12 let (mladší po dohodě)
– Jezdecká dovednost: Jezdec dokáže koně vést a ovládat ve všech chodech

Počet míst je limitován množstvím školních koní, které máme k dispozici a ubytovacích jednotek. S přihláškou tedy neváhejte, ať se vyhnete zklamání 🙂 

Jednotná cena za pobyt: 6.900,-CZK 

Naši intruktoři

Leona Málková

Hlavní vedoucí

Cvičitel České jezdecké federace, instruktor jezdectví více než 15 let, pedagog ZŠ. Aktivní jezdkyně, (parkur, military), rozhodčí parkurových soutěží. Motto: Jezdectví je umění ovládnout naše vlastní pohyby, myšlenky, emoce a chování, ne koně.

Marie Jedličková

Zástupce vedoucí

Studuji obor Sociální činnost a léto mezi ročníky na SŠ vždy trávím jako pomocná vedoucí na našich jezdeckých táborech. Od malička mě baví práce u koní a postupně jsem k tomu začla přidávat i vymýšlení programu pro děti. A to od roku 2019, kdy jsem poprvé pomáhala na příměstském táboře. Od té doby sbírám další zkušenosti, snažím se předávat je dál a ráda se inspiruju od lidí kolem sebe. Na táborech pomáhám se vším, co je zrovna potřeba, ale k mým oblíbeným činnostem rozhodně patří učení nejmladších jezdců a vymýšlení noční hry. Pro táborníky se snažím být kamarádka, na kterou se můžou obrátit.

Viktorie Pírková

Zástupce vedoucí

Studuji zemědělskou školu v oboru agropodnikání a už od roku 2020 dělám pomocnou vedoucí na jezdeckých táborech, kde kromě pomáhání dětem s koňmi, pomáhám také s prací okolo stájí a hlavní vedoucí. Nejdříve jsem se věnovala lehkým koním, ale postupně jsem přišla na to, že mě baví více chladnokrevníci a ti jsou teď i můj koníček.

Marika Veselá

Zástupce vedoucí

Jsem studentkou chovu koni na České zemědělské univerzity v Praze. Od dětství jsem jezdila na různé letní tábory jako účastník a postupně jsem se dostala do funkce vedoucího táborů. Jako vedoucí působím již 7 let. V roce 2021 jsem úspěšně složila ZZVJ a od té doby se aktivně účastním závodů ve všestrannosti a parkuru. Další moji zálibou je fotografování a již několikátým rokem svým objektivem dokumentuji tábory.

Zdravoťačka – Dáša 🙂

Zdravotnice

Jmenuji se Dáša a jsem zdravotní sestřička, záchranářka a milovnice zvířat. U koní se točím od mala, ale nejvíc jsem se naučila až když jsem si pořídila vlastního koníka. Akcí v hřebčíně se účastním pravidelně a tak ani tábory nevynechávám. V tabornících se snažím probudit či podpořit tvůrčího ducha a kreativitu. Cílem je vyzkoušet si nové věci a vyrobit si něco na památku. Nejoblíbenější jsou výrobky s koňskou tématikou. Dětem jsem k dispozici nejen pro tvoření, ale můžou se na mne obrátit s čímkoliv potřebují.

Prázdniny se blíží a místa rychle mizí. Přihlašte se ještě dnes!

ZZJV soustředění: 30.6. - 7.7. 2024 (zbývají 2 místa)

Tábor 1. turnus: 14.7.-21.7. 2024 (plně obsazeno)

Tábor 2. turnus: 28.7. - 4.8. 2024 (plně obsazeno)

Tábor 3. turnus: 11.8. - 18.8. 2024 (plně obsazeno)

Letní příměstský tábor 25.8. - 30.8. 2024 (zbývá 12 míst)

Máte dotaz?

Nechte nám zprávu nebo se nám ozvěte na telefon - tešíme se na Vás! Lea za stáj Hřebčín mezi lesy Dolní Jelení

Horní Jelení 26, 534 01 Horní Jelení

+420 777 581 545 Leona Málková

Scroll to Top